• slide
    Brainstorm-English. Profesjonalne usługi językowe.
Zakres usług

dr Katarzyna Burzyńska

Tłumaczenia pisemne. Wykonujemy profesjonalnie i z należytą dokładnością. Oferujemy usługi tłumaczeniowe w wielorakich branżach np. techniczne, IT, prawnicze etc. Tłumaczone przez nas teksy przechodzą korektę językową i terminologiczną. Teksty specjalistyczne podlegają konsultacji merytorycznej.

Tłumaczenie ustne. Formę tłumaczenia ustnego dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta i do specyfiki zlecenia. Oferujemy różne formy tłumaczeń konferencyjnych np. symultaniczne, konsekutywne i towarzyszące.

Tłumaczenia symultaniczne. Są wykonywane przez dwóch tłumaczy w specjalnej kabinie. Prelegent wygłasza przemówienie, mówiąc do mikrofonu. Tłumacz przekłada na bieżąco słyszany w słuchawkach tekst. Jest to najbardziej wymagająca forma tłumaczenia ustnego, dlatego w kabinie pracuje zawsze dwóch tłumaczy, którzy regularnie zmieniają się podczas tłumaczenia.

Chuchotage (z j.fr. tłumaczenie szeptane) jest formą tłumaczenia symultanicznego, wykonywaną bez wykorzystania specjalnego sprzętu. Tłumacz na bieżąco tłumaczy słyszany tekst siedzącemu obok klientowi. Ten rodzaj tłumaczenia sprawdza się podczas mniejszych spotkań lub gdy tłumaczenia potrzebują max.trzy osoby.

Tłumaczenie konsekutywne. Polega na tłumaczeniu wypowiedzi prelegenta tuż po jej wygłoszeniu. Sprawny tłumacz stosuje specjalny system notacji i jest w stanie tłumaczyć komunikaty długości od 3 do 5 min.

Tłumaczenie towarzyszące sprawdza się podczas negocjacji i spotkań biznesowych a także tłumaczeń wyjazdowych, gdy wymagane jest przemieszanie się z miejsca na miejsce. Tłumacz przekłada krótsze.

Kursy językowe. Brainstorm-English oferuje szeroki wachlarz usług językowych z zakresu nauczania języka angielskiego. W naszej ofercie znajdą Państwo kursy językowe na każdym poziomie zaawansowania, konwersacje i lekcje indywidualne. Naszymi najważniejszymi zaletami są:

  • indywidualne podejście do ucznia,
  • trening sprawności językowych (mównie, pisanie, czytanie, słuchanie) i autorski program nauczania.
  • najnowsze metody nauczania języków obcych.

Podstawą naszego programu jest zawsze podejście CLT (Communicative language teaching) opierające się na żywej interakcji i pracy z oryginalnymi materiałami.

.

Zaufali nam
Wybrani klienci